Membrány v oblečení PSí HUBÍK

Sym_Logo_4c_FINAL_180408.jpg

Náš výrobní závod v Tlumačově získal licenci od německého dodavatele SYMPATEXu  v roce 2004. Zástupci firmy k nám pravidelně přijíždí a dohlíží na správné zpracování produktů a tak je vám zákazníkům zaručen výrobek ve 100% kvalitě. 

Co se týče typů membrán, membrána je v podstatě ta surovina, ten princip, který odvádí vlhkost od těla a nepropouští vodu dovnitř. Sama o sobě je v praxi nepoužitelná, ale právě dalším zpracováním této suroviny/membrány se dělí na typy membrán podle účelu použití, které se již různě označují. I Sympatex má několik typů membrán jako Gore-tex.

Hlavní rozdíl mezi Gore-texem a Sympatexem je, že každá membrána pracuje na úplně odlišném principu. Gore-tex funguje na základě mikrokanálků či mikropórů, které nepustí molekulu vody dovnitř přičemž páry potu ven odvedou.  Sympatex pracuje na základě chemické vazby a to tak, že molekuly v membráně vlhkost absorbují a vytláčí ji ven od těla. Je to zajímavý proces, který byl v Německu objeven vlastně náhodou během vývoje speciálních barev. Díky tomu před více než 20 lety vznikl úplně nový konkurenční typ membrány bez pórů, využívající zákonitosti chemické vazby.

Klobouk dolů před oběma objevy, protože v dnešní době outdoorových aktivit si už bez těchto funkčních materiálů nedokážeme život vůbec představit.

Naše cestovatelské komplety s membránou necháváme testovat také odbornou novinářskou veřejností. Michal Hamšík z Motoroute jezdí v PSí cestovatelském kompletu Taiga+Kianni, David M.Bodlák a Honzis Rameš z ČMN rovněž. Jejich recenze si můžete přečíst v tištěné formě nebo příslušných webech.

Membránu Sympatex najdete v těchto modelech od  PSí:

bunda Taiga, Scorpius, Gary, Trek, Cygnus, Merilyn Lady, Gemini Lady

kalhoty Kianni, Perseus, Antares Lady, Rose Lady.

Díky tomu, že máme k našemu zákazníkovi blízko, protože vyrábíme přímo v České republice a své produkty prodáváme přes vlastní síť prodejen, dokážeme zákazníkovi naslouchat a přenést jeho požadavky do výroby. Tak nabízíme velkou škálu výběru a jsme schopni zajistit služby jako servis oprav, údržbu a individuální design. Zkrátka ušít vám oděv na míru, komfortní a bezpečný.