JAK URČIT SPRÁVNOU VELIKOST MOTOOBLEČENÍ?

ČÍM PŘILÉHAVĚJŠÍ ZVOLÍTE, TÍM LÉPE PLNÍ SVOU FUNKCI

Jen oblečení, které přesně sedí vašim proporcím, vám nabídne ochranu nejen před povětrnostními vlivy, ale hlavně při pádech a karambolech, které se motorkářům nevyhýbají.

Všeobecně platí: "Čím přiléhavější oblečení zvolíte, tím lépe oděv plní svou funkci."

 

JAK POZNAT, ŽE MI MOTOOBLEČENÍ SEDÍ?

EXISTUJE NĚKOLIK ZÁSAD, KTERÉ MUSÍTE PŘI ZKOUŠENÍ DODRŽET

 

 • Vždy zkoušejte motooblečení při posedu na motocyklu!
 • Řádně pozapínejte veškeré zipy, druky a součástky oděvu.
 • Vložte všechny chrániče a oblékněte i příslušenství. Např.: samostatný páteřový chránič, chránič hrudníku, vnitřní airbagovou vestu, apod.
 • Nazujte si motoobuv!
 • Pod motooblečení použijte přiléhavé funkční prádlo!

 

PRINCIP HODNOCENÍ SPRÁVNÉ VELIKOSTI

ZAMĚŘTE KONTROLU NA DŮLEŽITÉ BODY 

Obvody, délky, chrániče - to jsou tři body, kterým musíte při zkoušení věnovat hlavní pozornost. 

 • OBVODY - pokud kombinézu oblékneme a zapneme, je vyhráno! Je zbytečné nechávat rezervy na podvlíkání tlustých vrstev - přebytečný materiál pak vytváří sklady a způsobuje nepohodlí.
 • DÉLKY - posuzujeme výhradně v pozici na motocyklu a s obutou motoobuví!    
  (1) Optimální délku kombinézy "krk/rozkrok" poznáme podle toho, zda nás kombinéza ve předu přehnaně netlačí do krku (do "ohryzku").
  (2) Při správné délce nohavic "rozkrok/koleno" skořepina chrániče obepíná koleno přesně v jeho středu. V této fázi se zkuste na motocyklu více uvolnit a natáhněte nohu ven do strany a znovu položte na stupačku. Zkuste si lehce vysednout  - "vystrčit  kolínko" a znovu se vrátit do základní pozice. Měli byste se cítit pevně sevřeni, nikoliv však překonávat velké napětí ve směru této délky. 
  (3) Délka nohavic "koleno/kotník" záleží, zda je kombi šitá na boty nebo do bot. Při variantě, kdy se nohavice vkládají do vnitřku bot, může nohavice končit vysoko nad kotníky, což přispívá pohodlí v botě a neznamená, že je nohavice krátká.
  (4) Optimální délka "rukávu k zápěstí" je alespoň 2cm přesah do rukavic. Pokud vzniká u zápětí při otáčení řídítek přebytečný sklad materiálu, je rukáv příliš dlouhý.      
 • CHRÁNIČE - zkontrolujte pozici chráničů. Sedí na místech, která mají chránit? Zejména ramena, lokty a kolena. Věnujte pozornost obvodům v místě chráničů loktů a kolen. Zde by nemělo docházet ke snadnému přetáčení chráničů do stran. Zkontrolujte pozici chráničů loktů a předloktí při natažených rukou na řídítkách, kdy by výztuhy měly zůstávat na loktech a neposunovat se jinam. 

Pokud výše uvedené konkrétní body na vaší postavě sedí je předpoklad, že vám kombinéza bude na motocyklu dobře sloužit a poskytovat jak ochranu, tak komfort při jízdě.   

Prodejny

 

CO DĚLAT, KDYŽ MI KONFEKCE NEVYHOVUJE?

NECHEJTE SI UŠÍT KOMBINÉZU NA MÍRU 

Pokud vám žádná konfekční velikost nevyhovuje, rádi vám zhotovíme oděv na míru. Vyhýbejte se kompromisům při výběru vašeho oblečení. Vhodná volba může zmírnit následky bohužel tak častých nehod.

Konfekce versus šití na míru aneb jak poznám, zda mi moto kombinéza sedí?

 

JAKÝ JE ROZDÍL VELIKOSTI ODĚVU Z KŮŽE A Z TEXTILU?

KŮŽE JE PŘÍRODNÍ MATERIÁL A PŘIZPŮSOBÍ SE TĚLU, TEXTIL NE 

PŘI VÝBĚRU ODĚVŮ Z KŮŽE

mějte na paměti přirozené vlastnosti tohoto materiálu. Kůže je přírodní pružný materiál, který se částečně přizpůsobí vašemu tělu. Velikost kožených oděvů proto volíme více na tělo. Nezalekněte se počáteční tuhosti výrobku, během pravidelného používání se kůže zjemní a zohební a zajistí vám skvělou ochranu a zároveň pohodlí.

PŘI VÝBĚRU ODĚVŮ Z TEXTILIÍ

volte takovou velikost, která od začátku plně vyhovuje vašim potřebám a neomezuje vás při pohybu na motocyklu. Textilní oděvy zachovávají stejný tvar a velikost po celou dobu jejich používání. To je důvod, proč se nosí textil více volnější než kůže. Pro zvýšení pohodlí doporučujeme vybírat textil v kombinaci s kvalitními strečovými materiály.

Oděv z kůže, díky větší přilnavosti k tělu a stabilnější fixaci chráničů na exponovaných místech, poskytuje větší ochranu jezdce při kontaktu s vozovkou. Povrch kůže usnadňuje hladší klouzání po asfaltu a omezuje smýkání.

 

KONZULTUJTE SVOU VELIKOST S ODBORNÍKY

SPECIALIZUJEME SE NA VÝROBU MOTOOBLEČENÍ JIŽ 30 LET

Pro určení správné velikosti konzultujte výběr s našim odborným personálem. Jsme přímý výrobce, proto se nemusíme omezovat jen na výběr motooblečení v konfekci a můžeme vám nabídnout i šití na míru. Ujišťujeme vás, že nám jde především o nejlepší volbu pro vás jako motorkáře, který je vystaven riziku pádu. Rozhodnutím, zda pro vaši postavu konfekci nebo raději na míru, bezesporu zajistíme vaši nejvyšší možnou ochranu při vašich cestách.

Prodejny

 

CO DĚLAT, KDYŽ SE VÁM BĚHEM POUŽÍVÁNÍ ZMĚNILA POSTAVA?

OBRAŤTE SE NA NÁS, NAVRHNEME ÚPRAVU

 

 Vaše motooblečení dokonale známe. Vytvářeli jsme jeho konstrukci a vyráběli ho pro vás v našem závodě. Proto dokážeme navrhnout to nejlepší řešení pro vás i v případě, že se vám změnila postava a vy potřebujete upravit již používaný výrobek.
 

Mohlo by vás zajímat >> šití motooblečení na míru >> velikostní úpravy