EXKURZE ČESKÉHO GOODWILLU VE VÝROBNÍM ZÁVODU PSí

blog_exkurze_goodwill_uvod.jpeg - PSí Hubík

Projekt Český Goodwill uděluje "Firmové Oscary"! Oceňuje podnikatele a firmy, kterých si lidé váží, pro jejich odpovědný přístup k podnikání, morální kvality a poctivou práci. Nominace PSí HUBÍK v roce 2017 nás velmi potěšila! A když členové skupiny Českého Goodwilla projevili zájem o exkurzi u nás ve výrobě, rádi jsme je provedli.

Exkurzí provádí rodina HubíkůExkurzi provádí rodina HubíkůNe všichni členové skupiny Českého Goodwillu jsou motoristického oboru znalí, proto si nejprve vyslechli, kdo(co) je PSí a jak to s výrobou kombinéz v Čechách vlastně začalo.

Výroba kombinéz od roku 1990Výroba kombiné od roku 1990

Fascinující je také příběh fabriky (nemovitosti), kterou ing. Libor Hubík pořídil  a zrekonstruoval v roce 2016 z důvodu potřeby zvětšit kapacitu výroby. "Tuto budovu postavily převážně ženy", sděluje posluchačům. "Bylo to v letech 1946-1948, kdy po požáru původní dřevěné stavby nemohly ženy pracovat a tak je tehdejší majitel zapojil do stavebních činností.

Už prvotní účel objektu byla totiž výroba oděvů, takže většinu zaměstnanců tvořily ženy, švadleny. Bohužel v roce 1948 byl původnímu majiteli podnik zestátněn a pod záminkou neodvádění řádných daní byl poslán do Trestního tábora nucených prací".

Původní vrátnice a telefonní ústředna fabriky, nyní letní pavilon firmy PSí HUBÍK pro návštěvy. Původní vrátnice a telefonní ústředna

V letech 1950 až 1989 byl podnik začleněn pod n.p. Šohaj Strážnice. Během provozu zde pracovalo až 150 pracovníků v jedné směně na výrobě prádla a košil. Není divu, že potřebovali vrátnici a telefonní ústřednu. V současné době jsme z tohoto prostoru vytvořili letní pavilon pro návštěvy. Zachovali jsme prvky Baťovy architektury, která výrazně ovlivňovala Zlínský kraj. Typickým znakem jsou cihly, beton, kov a sklo.

Následující prohlídka výroby prochází jednotlivá pracoviště, od přípravy jednotlivých dílů, včetně speciální technologie tisku přímo do kůže až po finální šití kombinézy.

Příprava kombinézy na míruVýrobní závod motooděvů PSí 

Šití závodní kombinézyPSí HUBÍK

Všude se dozvídáte zajímavosti nejen z výroby, ale i ze zákulisí motosportu. Na otázku jednoho z účastníků: "Proč je pro nás tak důležitá spolupráce s jezdcem z MotoGP?", odpovídá Libor Hubík takto: "Je to pro nás důležitá zpětná vazba, kterou jinde nezískáme. Jezdci v MotoGP dosahují rychlostí až nad 350km/hod. To nám umožňuje sledovat například aerodynamický vliv na konstrukci střihu kombinéz."

"A nejen to", dodává Libor Hubík. "Máme dokumentovaný pád Karla Abrahama v rychlosti 238 km/hod. Většina pádů v MotoGP je nad 200 km/hod. Poškozené kombinézy ukazují rizikové oblasti těla. Z tohoto prozkoumávání nám vychází informace, kde je potřeba vyztužit i zdánlivě drobné části těla. Zkušenosti ze závodních tratí aplikujeme jak do sportovních kombinéz, tak i v klasické motokolekci do provozu či na cestování." 

Spolupráce s profesionálními jezdciSpolupráce s jezdci

Členy Goodwillu zaujal servis výrobků v podobě oprav po pádu, velikostních úprav a čištění. Jako majitelé firem mají představu o ekonomických nákladech, a proto se ptají na návratnost těchto služeb. Vysvětlujeme, že je pro nás přirozené, když oblečení přímo vyrábíme, ho našim zákazníkům udržovat ve funkčním stavu co nejdéle. Opět musíme zmínit zpětnou vazbu, kdy servisními službami přezkoumáváme kvalitu výrobku ve smyslu zátěže motooděvu v provozu a tím můžeme své produkty stále vyvíjet k ještě vyšší ochraně jezdce.

Servis opravVýroba motooblečení PSí HUBÍK

Na závěr ještě jedno společné foto, ale neloučíme se na dlouho ... . 

Členové Českého Goodwilu v PSíExkurze Český Goodwill u PSí

Čeká nás ještě jedna společná exkurze a to u výrobce pro motorový paragliding a prodejce virníků Autogyro - společnosti Nirvana Systems. A věřte nebo ne, i tam se potkáte s výrobky PSí v podobě speciálních textilních kombinéz na míru. 

Textilní kombinéza ing. Pavla Březiny, zakladatele a majitele fy Nirvana SystemsTextilní kombinéza PSí na paragliding

Historická kombinéza pro motorový paragliding vyrobená na míru v PSí pro Pavla Březinu, zakladatele a majitele fy Nirvana Systems, který je v této disciplíně sedminásobným mistrem ČR, Mistrem Evropy a Mistrem světa.

Výrobce motorového paraglidinguNirvana Paragliding

Prodejce virníků Autogyroprodejce virníků

Co říci závěrem? Pokud se sejdou lidé zaměření tvořit, vyrábět, podnikat, ať už v zcela odlišných oblastech, pak si mají vždy co říct, inspirovat se a vzájemně podpořit.

Proto děkujeme členům Českého Goodwillu za návštěvu a báječně strávený den!

MÁTE ZÁJEM O EXKURZI U VÝROBCE MOTOODĚVŮ? NAPIŠTE NÁM.