DOKOUPIL MICHAL

#23

Road Racing

NAROZEN: 13.12.1978 Praha

TÝM:  Motopoint Indi Racing Team

MOTOCYKL:  Yamaha YZF-R6, Kawasaki ER-6

ZÁVODNÍ ČÍSLO: 23

WEB: www.motopoint-racing.comwww.iomtt.cz

 

Michal INDI Dokoupil o PSí

"Závodit jsem začal poměrně pozdě v roce 2004. To už mi bylo 26 let, ale brzy jsem se dostal v rámci MMČR na okruzích do špičky. 
Už od začátku mě lákalo zkusit si závody v Hořicích při 300ZGH. Nikdy mě nenapadlo, že zrovna Road Racing bude nakonec moje cesta a já budu první po Frantovi Šťastným, kdo znovu přiveze z legendárního závodu TT Isle Of Man trofej stříbrného Merkura.
Jezdím pro český tým MIRT, mám rád vyloženě český věci, které i rád podporuju a chci je ukázat ve světě, a proto je mi firma PSí blízká. Kvalita a použité technologie jsou na světové úrovni a toho si velmi cením. Navíc to není jen „zástěrka“ pro výrobu někde z Pakistánu, ale šijí se opravdu u nás, a proto mám v takovou kombinézu i větší důvěru. 
Většinou potřebuju tak dvě až tři kombinézy na rok, ale nepatřím vyloženě mezi nějaké likvidátory, protože si při Road Racingu nemůžu pády zrovna moc dovolit.
Jednu si nechávám v Irsku, jednu používám na závodech u nás a jednu vozím všude jako náhradní. Po sezoně si je pak schovávám, nebo jdou třeba do dražby na různé charitativní akce, do soutěží a podobně.
Design kombi je čistě v mojí režii stejně jako přilba i motorka. Když jsem dělal první design, chtěl jsem něco trochu „retro“ a plameny se přímo nabízely, protože oranžová barva je barvou týmu. Tak vznikl první návrh, u kterého jsme zůstali už třetí rok, a i když chystáme pár změn, budu ve stejném duchu pokračovat, protože si na mě tak už lidi zvykli. A jako specialitu bych zmínil, že kombinézu mám šitou na míru, což není zrovna běžná věc u jiných značek, ale na to už jsou zákazníci PSí zvyklí. 
Co mě ale opravdu nadchlo, byl tisk na kůži, díky kterému se otevřely možnosti designu a zároveň odpadla nutnost našívat loga a nápisy, takže se zbytečně nenavyšuje váha kombinézy a nikde se nenarušuje kůže dalším prošíváním."