Motocyklové airbagy v kombinézách PSí

Blog_Airbagy v kombinézách PSí_Logo Tech-Air_ALPINESTARS.png - PSí Hubík

Skvělá zpráva pro ty, kteří sledovali náš vývoj kombinéz se zabudovaným airbagovým systémem. 29.5.2018 společnost PSí HUBÍK s.r.o. podepsala kontrakt s italskou společností ALPINESTARS a tím dosáhla dostupnosti kombinézy s airbagem pro širokou veřejnost.

Proč jsme zvolili Tech-Air® od ALPINESTARS?

Jak jste mnozí sledovali, první kombinézy se zabudovaným airbagem v kombinézách PSí jsme začali používat již v roce 2015. Od začátku bylo jasné, že se chceme spolehnout na systém, který vyvinula firma s dlouholetými zkušenostmi a silným vývojovým zázemím. Z nich jsme vybírali tu nejlepší možnou variantu na trhu. Nyní vám nabízíme systém Tech-Air® od ALPINESTARS, který splnil všechny naše požadavky.

Airbagový systém Tech-Air® od firmy Alpinestars Airbagový systém Tech-Air® od firmy Alpinestars 

Jaké jsme měli na airbagový systém požadavky?

Po dobu naší cesty k implementaci airbagu do oděvů jsme vyzkoušeli několik dostupných systémů a to jak aktivovaných mechanicky (lankem), tak elektronicky (softwarové systémy vyhodnocují kritické pohyby jezdce). Mechanické systémy, které se aktivují prostým zatažením lanka, jímž je jezdec k motocyklu připoután, jsme sice vyhodnotili jako jednoduchou a levnější variantu, ale zároveň méně komfortní a méně účinnou. Druhé technické řešení spočívá v aktivaci plnění vaku airbagu na základě vyhodnocení krizové situace elektronickým systémem (obdobně jako je aktivován airbag v automobilech). Toto řešení se nám opakovaně osvědčilo jako nejlepší na klasické silnici i na závodním okruhu. Po pečlivém výběru z hlediska funkce i použití, jsme zvolili systém Tech-Air® od firmy Alpinestars použitelný do jednodílných i dvoudílných kombinéz, popřípadě samostatných bund.

Libor Hubík s týmem PSí na jednání v Alpinestars Libor Hubík s týmem PSí na jednání v Alpinestars

Jaké jsou přednosti airbagového systému Tech-Air® od Alpinestars?

Obrovskou výhodou pro zákazníky je, že koupí jednoho airbagu získávají možnou ochranu do více produktů. Airbag, který je implementován do závodní kombinézy, lze předělat i do kombi na cestu a lze použít i samostatně v bundě. Podmínkou zůstává, že každý oděv pro užívání airbagového systému musí být konstrukčně uzpůsoben a schválen – to poznáte podle log Tech-Air® na rukávu.

Mezi další výhody řešení systému Tech-Air® je možnost přepínání z verze RACE na verzi STREET. V praxi to znamená, že pokud se občas svezete na okruhu a občas jezdíte po cestě, jste optimálně chráněni v obou případech.

Systém v konfiguraci STREET vyhodnocuje rizikový pohyb jezdce a reaguje také na náraz. To znamená, že je připraven vás chránit nejen ve chvíli, kdy vrazíte do překážky, ale i v případě kdy stojíte a něco vrazí do vás.  

V konfiguraci RACE systém vyhodnocuje „krizové chování“ jako je nástup na "highsider" apod. V tomto módu navíc velmi oceníte, že systém Tech-Air® obsahuje dvě bombičky. Pokud můžete po prvním „výbuchu“ airbagu pokračovat v závodu, máte v záloze ještě jednu možnost spuštění airbagového systému bez nutnosti servisu.

V neposlední řadě výhodou systému od Alpinestars je i to, že airbag je řešen samostatně, nezávisle na výrobek, proto můžete plnohodnotně a bezpečně používat oděv i bez. Životnost tohoto unikátního produktu je 10 let.

Jak airbagový systém Tech-Air® funguje? A jakou poskytuje systém Tech-Air® jezdci ochranu?

Jedná se o airbag se zabudovaným softwarovým systémem ACU (Airbag Control Unit), který pomocí tří akcelerometrů a jednoho gyroskopu, což jsou zařízení měřící zrychlení a pohyb, vyhodnocuje chování za jízdy. V případě, že senzory vyhodnotí nezvyklý pohyb jezdce, nebo překročení násobku zrychlení, systém se aktivuje.

Aktivací systému dochází k naplnění airbagu do neuvěřitelných 25 ms u módu STREET a 45 ms u módu RACE kdy se aktivuje nejprve jedna bombička. Nafouknutím tzv. měchu (vaku) dochází k ochraně jezdce v rozsahu 360° v horní části těla. Jsou zpevněna ramena, hrudník, horní část břicha, záda, a oblast ledvin. Ochrana trvá do 5 000 ms, pak dochází postupně k vyprázdnění měchu.

Video ze zkoušky aktivace airbagu v kombinéze PSí 

Jak je zajištěn servis?

Dalším naším přáním bylo 100% zajištění servisu našim zákazníkům v co nejkratší možné době. I zde nám vyšla společnost ALPINESTARS vstříc a po absolvování školení ve škole ALPINESTARS, jsme se stali autorizovaným servisem pro systém Tech-Air® v České republice.   

Jan Ernest na servisním školení v Alpinestars

Jan Ernest na servisním školení v Alpinestars

 

Kolik kombinéza s airbagem stojí?

Výhodou je, že airbagový systém můžete mít v jakékoliv kombinéze PSí a to jak v konfekční velikosti, tak šité na míru. Omezeni nejste ani v designu, můžete si přát zcela originální návrh jen pro Vás. Zkrátka vyberete si model, který se vám líbí a my jej zhotovíme ve variantě s PŘÍPRAVOU PRO AIRBAG. Tato příprava (změna základního střihu, osazení LED kontrolkami, kit pro implementaci airbagu) se účtuje k ceně kombinézy ve výši 2.000 Kč / 80 €. Cena AIRBAGU Tech-Air® Race je 30.999 Kč/ 1.239,96 €. 

Cena servisu:

Kontrolní pravidelná prohlídka 1 x za 24 měsíců 2.599,- Kč / 99,95 €

Kompletní servis po pádu (nové bombičky) 7.799,- Kč / 299,95 €

 

Jak objednat?

Navštivte naše výrobní prodejny v Tlumačově u Zlína nebo Plzni, kde odborně proškolený personál zodpoví všechny vaše otázky, systém ukáže, a v případě zájmu s vámi sjedná objednávku na airbagovou kombinézu. Pokud jste cizinec a máte k nám daleko, obraťte se na naše exportní oddělení, které s vámi objednávku sjedná on-line.

Co říci závěrem?

Jedná se o přelomový způsob v ochraně jezdce na motocyklu. To, že si můžete užívat svobody pohybu při jízdě na dvou kolech a být přitom "pod kontrolou" v momentu, kdy vám hrozí nebezpečí, je až neuvěřitelné. Velký obdiv patří lidem technicky smýšlejícím, a pokud svůj um věnují pomoci druhým, o to víc. Pro naši firmu byla vždy maximální bezpečnost motocyklistů vždy na prvním místě a nejmodernější technologie při výrobě motooblečení do toho vždy patřily. Proto je nám ctí, že vás zákazníky můžeme opět o něco více ochránit.

Jméno *

Příjmení *

E-mail *

Telefon *

+420 123456789

Zpráva

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Chráněno službou reCAPTCHA Ochrana soukromí - Smluvní podmínky