Ohlédnutí za DAKAREM

Blog_ohlednuti za dakarem_uvodni foto.jpg - PSí Hubík

Komplety na dakarské rallye vyrábíme od roku 2000. Průkopníkem byl Ivo Kaštan, který odjel celých devět sezón v PSí moto oblečení. Co k nám přivádí tyto jezdce? Čtěte na následujících řádcích.

Díky vlastnímu výrobnímu závodu, kde se od roku 1990 specializujeme na moto oblečení, nás vyhledává řada zákazníků, kteří potřebují "něco extra" a věří, že jim v jejich požadavcích vyhovíme. Tak je tomu i u dakarových jezdců. Jejich nároky jsou vysoké. Celý závod se odehrává v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách a maximálně těžkém terénu. Stejně jako je pro ně důležitá technika, tým, fyzická kondice, tak potřebují jistotu a komfort v tom, co mají na sobě.

David Pabiška

Hlavními požadavky jsou maximální pohyblivost, vzdušnost, ochrana proti pouštnímu písku, jednoduchost v oblékání a používání. Dále zabudování vaku na pití, příprava límce na chránič krčních obratlů tzv. Leatt Brace. V neposlední řadě individuální design a šití na míru.

Milan EngelMilan Engel v PSI moto oblečení na Rallye Dakar

Olga RoučkováOlga Roučková v PSI moto oblečení na Rallye Dakar

Každý jezdec má často své individuální přání na základě vlastních zkušeností z rally. Jejich nápady se pak realizují i ostatním. Například kapsu na časovou kartu vymyslel David Pabiška, který o ní říká: "Speciální vychytávkou je kapsa na časovou kartu s kulatými otvory, kde při průjezdu CP (control passage) jí nemusím vytahovat a razítko dostávám přímo na kartu skrz ony kulaté otvory. Je to tak rychlé, že ani nesundám nohy ze stupaček na zem :-)".

Jan VeselýJan Veselý v PSI moto oblečení na Rallye Dakar

Bunda a kalhoty jsou řešeny pro velký rozdíl v klimatických podmínkách. Jezdci se pohybují v teplotách okolo nuly až přes 40 stupňů Celsia. Proto musí být dobře řešeno odvětrávání. Při extrémně nízkých teplotách je pak zapotřebí i horní vrstvu v podobě našich návleků, které mají obrovskou výhodu, že "dýchají", ale ochrání před zimou a vlhkostí.

>> NÁVLEKY PROTI CHLADU A DEŠTI

Zakázkový design je na tyto soutěže nezbytný. Dalo by se říct, že více času strávíte přípravou grafiky, než samotným šitím :-). Každý tým musí být jasně identifikovatelný, má svůj design, barvy, loga sponzorů. Motorky, čtyřkolky, auta, oblečení .. vše ladí k sobě. Pro bezpečnost jezdců je nesmírně důležité ušití kompletu na míru. I když potřebují velký komfort pohybu, oblečení nesmí vlát. Proto také v kolekci PSí HUBÍK maximálně využíváme Keprotec, tzv. kevlarovou streč od renomovaného švýcarského výrobce Schoeller®, která dobře obepíná tělo, ale neomezuje a je prodyšná.

Jacopo CeruttiI když je Rallye Dakar snem hodně chlapů a v poslední době i žen, ne každý se tam dostane. Nicméně dobrodružné cesty uskutečňuje stále více motorkářů a k pořádnému svezení patří i pořádné oblečení, které pro vás téměř 30 let vyrábíme.

Jacopo Cerutti v PSI moto oblečení na Rallye Dakar

Model, který vychází z poznatků rally závodů je bunda SIRIUS a kalhoty HADAR. Vše vám dokážeme ušít na míru a v barvách, jakých si přejete. Pamatujte, že i textilní moto výstroj musí dobře padnout, aby vás dostatečně chránila.