Originální design, to není jen líbivý vzhled

blog-kombinezy-zavodniku-1.jpg - PSí Hubík

Barevné provedení závodní kombinézy se většinou podřizuje týmové strategii. Kombinéza v tomto ohledu slouží k identifikaci příslušnosti k týmu, jako dříve patřily národní kroje k určení příslušnosti k danému společenství, nebo i v dnešní době uniformy vojska či sportovních klubů.

I tady se jedná o určitý kompromis mezi funkčností a požadavky na vzhled. O návrh se postará nejčastěji profesionální návrhář, který sladí celý tým od týmového oblečení, přes motocykl, doprovodná auta až po kombinézu tak, aby vše jasně vyjadřovalo nezaměnitelnou identitu týmu.

Nejnovějším a velmi elegantním řešením pro barevné provedení kombinéz je technologie potisku usní. Tato technologie otevřela dříve netušené možnosti v přechodech barev i složitosti provedení log a obrázků. Navíc technologie potisku omezila počet švů a tím pomohla ke zvýšení pasivní bezpečnosti kombinéz.

Titulní foto: Simon Andrews, Oulton Park - BSB, 2014.
Foto v textu: Sergey Krapukhin ve své kombinéze designované technologií potisku.

Autor článku: Ing. Libor Hubík

Tip
Zajímáte se o špičkové kombinézy? Přečtěte si také o závodních kombinézách, konstrukci kombinéz, materiálech na výrobu kombinézšití kombinéz a chráničích na kombinézách.