Podpořme řemeslo!

blog_exkurze_general petr pavel (19).JPG - PSí Hubík

Podpořme řemeslo! Motto exkurze u výrobce motooděvů PSí HUBÍK. Proč?

31 let vyrábí v Hulíně na Zlínsku rodinná firma s názvem PSí HUBÍK motocyklové oblečení. Jejich kombinézy oblékají motorkáři z ulice, ale i profesionální závodníci z MotoGP. Jaké byly jejich začátky a jak vypadá výrobní závod dnes, jsme se mohli podívat díky exkurzi pořádané Monikou, Liborem a Adamem Hubíkovými přímo u nich ve fabrice v Hulíně. 

Výrobní závod PSí HUBÍKvýrobní závod motooblečení PSí HUBÍKMezi pozvanými hosty byli zástupci obcí a měst, základních a odborných škol, pracovních úřadů, obchodní partneři, odborná média a ambasadoři značky.

Moderátorkou akce byla úspěšná česká závodnice road racingu Veronika Hankocyová. 

Moderátorka Veronika Hankocyová a Karel Abraham, jezdec MotoGPVeronika Hankocyová a Karel AbrahamČestným hostem byl armádní generál Petr Pavel s týmem iniciativy Spolu silnější, který se seznámil s oděvním řemeslem a vyzkoušel motooděv šitý na míru na vlastní kůži. 

"Důkazem rodiny Hubíků je, že když se chce, všechno jde. Přál bych si, aby více mladých lidí našlo odvahu jít si za svými sny a naučili se překonávat překážky, které jistě na každé cestě jsou," sděluje armádní generál Petr Pavel. 

Armádní generál Petr Pavel v motooděvu šitém na mírugenerál Petr PavelMottem exkurze bylo Podpora řemesla. Proč?

Od roku 1990, kdy zahájil svou činnost ing. Libor Hubík jako živnostník v obci na Machové, uběhlo řadu let a vystřídala se už celá jedna generace pracovníků. První šičky, švadlenky a znalí oboru kožedělného a textilního průmyslu ovládali své řemeslo od vyučení přes praxi v různých podnicích na výrobu obuvi a oděvů a byli cenným přínosem pro vývoj značky PSí. 

"Bohužel v současné době, stejně jako ostatní řemeslné obory, narážíme na nedostatek kvalifikovaného personálu. Proto jsme se rozhodli uspořádat tento den na Podporu řemesla", vysvětluje účel setkání ing. Libor Hubík. 

Ing. Libor Hubík, zakladatel značky PSíIng. Libor Hubík, zakladatel značky PSí

"Všeobecně chceme poukázat na potřebu, aby nevymizely školy odborného zaměření a více motivovat mladou generaci pro chuť a odvahu tvořit vlastníma rukama", říká Monika Hubíková, která by touto exkurzí chtěla navázat na bližší spolupráci se základními a odbornými školami.

Monika Hubíková, PR manažerka společnosti PSí HUBÍKMonika Hubíková, PR manažerka PSíVšichni účastníci exkurze na závěr potvrdili, že netušili, co všechno výroba motocyklového oblečení obnáší a ocenili tak možnost bližšího seznámení s celým průběhem tvorby od navrhování designů po finální zpracování.

Účastníci exkurze v PSí HUBÍKExkurze u výrobce motooblečení PSí HUBÍK"Věřím, že šikovné české ručičky nezaniknou a příběh rodinné firmy Hubíků je toho příkladem. Celou exkurzi hodnotím jako velmi přínosnou a podnětnou a přeji značce PSí, aby pokračovala ve svém oboru se stálým entusiasmem a energií jako dosud," zhodnotil závěrem generál Petr Pavel.

Generál Petr Pavel, čestný host exkurze za iniciativu Spolu silnějšíGenerál Petr Pavel, Spolu silnější 

Věděli jste, že?

V současné době společnost PSí HUBÍK s.r.o. poskytuje práci 54 zaměstnancům v oborech: šičky, švadleny, pomocní pracovníci ve výrobě, designéři, konstruktéři oděvu, obchodníci, marketing a administrativa. Od roku 1990 používá obchodní značku řeckého písmene psí, kterými označuje všechny své výrobky. Neustále zdokonaluje technologické postupy a zabývá se projektem bezpečného odívání na motocyklech.

 

 

 Průvodce exkurzí v PSíPrůvodcem exkurze byl Libor Hubík, který své zkušenosti, ale i omyly a poučení v podnikání rád předává dál.

Nová kolekce motooblečení PSíVe výrobě byly k vidění úplné novinky v motooblečení, které se vzorují pro budoucí kolekci 2022.

šicí dílna českého výrobce motooděvůŠicí dílna se nezastavila ani během exkurze a zvuk šicích strojů doplňoval výklad Libora Hubíka o materiálech, chráničích a zajímavostech v oděvním oboru.

textilní produkce v PSíPři výrobě motocyklových oděvů se nezřídka využívá neonových barev. Důvodem je pasivní bezpečnost motorkáře, aby byl v provozu dobře viděn.

výroba závodních rukavic v ČeskuÚčastníky zaujala výroba závodních rukavic z klokaní kůže, kterou Libor Hubík vyvíjí v posledních letech a teprve letos ji značka PSí zavádí na trh jako žhavou novinku v kolekci.

Adam Hubík, ředitel obchodu PSíBěhem programu proběhl i rozhovor s nastupující generací Hubíků, Adamem Hubíkem, který má v současnosti v PSí na starosti celou obchodní síť v Česku i zahraničí.

závodní JAWAExkurzi zpestřil vystavený motocykl JAWA 350. Čtyřválec, který zajížděl František Šťastný v roce 1967 jako tovární jezdec při závodech Velké ceny Brna.

 Motocykl z MotoGPDo kontrastu byl k vidění motocykl Karla Abrahama, s kterým závodil v královské kubatuře MotoGP.

Ollie Roučková, čtyřkolka z Rallye DakarTrochu od bláta a pouštního písku přijela čtyřkolka Ollie Roučkové, účastnice Rallye Dakaru.

losování výherce o jízdu na brněnském okruhuNa závěr akce proběhlo losování výherce o jízdu na brněnském automotodromu s Karlem Abrahamem, jezdcem MotoGP.

Jakub Paleček, EXD Design & GraphicsVýhercem se stal Jakub Paleček, EXD Airbrush & Graphics, spolupracující designér fy PSí HUBÍK.

Věděli jste, že?

V současné době společnost PSí HUBÍK s.r.o. poskytuje práci 54 zaměstnancům v oborech: šičky, švadleny, pomocní pracovníci ve výrobě, designéři, konstruktéři oděvu, obchodníci, marketing a administrativa. Od roku 1990 používá obchodní značku řeckého písmene psí, kterými označuje všechny své výrobky. Neustále zdokonaluje technologické postupy a zabývá se projektem bezpečného odívání na motocyklech. 


Mohlo by vás zajímat: Příběh značky PSí • Časová osa společnosti PSí HUBÍK • Filozofie společnosti PSí HUBÍK