S Agostinim se setkalo více jak 700 fanoušků

PSI-8.jpg - PSí Hubík

Sobota 23. září 2023 byla svátkem pro všechny fanoušky motorsportu. Na Kroměřížském výstavišti totiž od 17 hodin proběhla beseda s legendou motocyklových závodů velké ceny Giacomo Agostinim. Ten je za více než 70 let historie motocyklových závodů Grand Prix dosud nepřekonaným šampionem, a tak i právoplatně považovaný za nejlepšího závodníka všech dob. Nikdo totiž nezískal tolik titulů jako on. Patnáct trofejí, z nichž osm je v královské třídě. Tomu se nemůže rovnat ani žádný ze současných šampionů závodů MotoGP.

Setkat se s ním a poslechnout si povídání o životním příběhu legendy i poodhalení zákulisí Velké ceny si přišlo více jak 700 fanoušků z Česka a Slovenska, kteří měli možnost se i sami zeptat na otázky, které je zajímali nejvíce. Například na otázku, jestli se po ukončení kariéry ještě občas svezl na motorce, odpověděl 81letý Ago: „Dodnes skoro každý den jezdím na motocyklech, takže spoustu mých sousedů ani neví, že vlastním i osobní auto“.

 

Po samotné talk show, kam Agostini dorazil v doprovodu svého kamaráda, slovenského závodníka Petera Baláže, proběhla také autogramiáda obou jezdců. Italský jezdec se kromě tradičních podpisových karet, plakátů a knih podepsal i na kombinézu naděje českých motocyklových závodů Daniela Turečka nebo na několik historických přileb, či přímo na nádrž několika motocyklů.

  

Celou akcí provázeli známí moderátoři Petr Suchoň a Marcel Herbolt, kteří se nebáli zajít ani do otázek z Agostiniho osobního života. Po celou dobu besedy i autogramiády vládla skvělá atmosféra, a sám Pan Agostini se po skončení akce nechal slyšet, že dnešní podvečer si skvěle užil, a byl upřímně nadšený zájmem tak široké základny fanoušků.

  

Děkujeme všem, kdo se besedy zúčastnili. Zejména děkujeme našim partnerům a spoluorganizátorům z výstaviště Kroměříž a Petrovi Balážovi za pomoc s organizací a hladký průběh celé akce.