Blog

blog_scilif_úvod.png - PSí Hubík
sezóna 2022 / Technologie

MOTORKÁŘ MUSÍ BÝT VIDĚN ANEB O SVĚTELNÉM SYSTÉMU SCILIF

Kdy musí být jezdec na motocyklu viděn lépe než za běžných okolností? Obecně při náhle zhoršených podmínkách viditelnosti, za šera a při dešti. Slyšeli jste o světlovodivém kabelu SCILIF SunFibre? Tento unikátní světelný systém zajistí vaše zviditelnění v provozu stiskem tlačítka.

blog_airbagy na dakaru_kubiena a laivydas.jpg - PSí Hubík
sezóna 2021 / Technologie

Airbagy na Dakaru

Letošní závod Rallye Dakar byl průkopníkem v historii. V čem? Rok 2021 byl prvním, kdy jezdci stejně jako v závodech MotoGP museli mít airbagovou ochranu. Jak si s tím poradili výrobci airbagů i jezdci jsme se bavili s ambasadorem značky PSí Tomášem Kubienou a jeho litevským kolegou Laisvydasem Kanciusem.

blog_deas_uvod.jpg - PSí Hubík
sezóna 2021 / Technologie

NOVÁ TECHNOLOGIE OCHRANY RAMEN A LOKTŮ - DEAS

Bezpečnost motorkáře byla, je a bude vždy na 1. místě při konstrukci motooděvů v PSí. Proč? Od založení firmy jdeme cestou vlastního vývoje. Ten se zpočátku opíral o vlastní zkušenosti zakladatele a konstruktéra motooděvů ing. Libora Hubíka z každodenního ježdění na motorkách jak cestovních, tak okruhových, později o testování s profesionálními jezdci v nejprestižnějších třídách motocyklových závodů a v současné době i o spolupráci s fakultou aplikovaných věd ZČU v Plzni v rámci projektu "Bezpečného odívání na motocyklech".

blog_airbag_sasa_uvod_DS5_1430.jpg - PSí Hubík
sezóna 2019 / Technologie

JAK FUNGUJE AIRBAG PŘI PÁDU NA MOTOCYKLU?

Hrozivý pád Saši Pelikánové při závodu SSP 300 v italském Misanu. Highsider v chumlu dalších jezdců. Jak zafungovala ochrana kombinézy se zabudovaným airbagem? Vyvázla Saša bez zranění?

Blog_Airbagy v kombinézách PSí_Logo Tech-Air_ALPINESTARS.png - PSí Hubík
sezóna 2018 / Technologie

Motocyklové airbagy v kombinézách PSí

Skvělá zpráva pro ty, kteří sledovali náš vývoj kombinéz se zabudovaným airbagovým systémem. 29.5.2018 společnost PSí HUBÍK s.r.o. podepsala kontrakt s italskou společností ALPINESTARS a tím dosáhla dostupnosti kombinézy s airbagem pro širokou veřejnost.

7015_02.jpg - PSí Hubík
sezóna 2017 / Technologie

JAK VZNIKAJÍ CESTOVATELSKÉ KOMPLETY U PSí HUBÍKA? - 3. díl

Je tu závěrečné pokračování článku, jak vznikají motooděvy u nás "Hubíků". Zatímco 1. díl představil první kroky, jak vzniká myšlenka výrobku, následně design, druhý díl představil výrobu a třetí díl přiblíží co je mezi prvním prototypem a finálním modelem, který jde do prodeje.

7006_02.jpg - PSí Hubík
sezóna 2017 / Technologie

JAK VZNIKAJÍ CESTOVATELSKÉ KOMPLETY U PSí HUBÍKA? - 2. díl

Je tu druhé pokračování článku, jak vznikají motooděvy u nás "Hubíků". Zatímco 1.díl představil první kroky, jak vzniká myšlenka výrobku, následně design .... druhý díl představuje již konkrétní výrobu a přiblíží vám jednotlivé technologické postupy

6988_02.jpg - PSí Hubík
sezóna 2017 / Technologie

JAK VZNIKAJÍ CESTOVATELSKÉ KOMPLETY U PSí HUBÍKA? - 1. díl

Pojďte s námi nahlédnout, jak vznikají oděvy postavené na poctivém řemesle. Je to příběh šikovných českých rukou založený na mnohaletých zkušenostech našich techniků a švadlen. Celý proces vývoje nového produktu včetně jeho zkoušení trvá jeden rok, a my vám ho nyní rádi ve třech dílech přiblížíme.

psi-hubik__4998.jpg - PSí Hubík
sezóna 2017 / Technologie

TIŠTĚNÉ KOMBINÉZY - DESIGN A BEZPEČNOST ZÁROVEŇ

Čemu říkáme v PSí "tištěná kombinéza"? Jedná se o kombinézy, kdy se design tiskne přímo do kůže. Kombinéza tedy není vyřezávána a sešívána z velkého počtu samostatných barevných dílků, nápisů a log. Je rovnou střižena v co největších plochách. 

3157_02.jpg - PSí Hubík
sezóna 2016 / Technologie

D-air & PSí Hubík - Revoluce v bezpečnosti u českého výrobce! II.

Vyzpovídali jsme Ondru, abychom zjistili jak se k tomuto systému staví jako závodník, jaké jsou rozdíly oproti kombinéze bez airbagu a jak tento systém funguje.

Ježek_titulka.jpg - PSí Hubík
sezóna 2016 / Technologie

D-air & PSí Hubík - Revoluce v bezpečnosti u českého výrobce!

Následující řádky poodkryjí, jak to všechno začalo a jak to vnímal a vnímá zakladatel a majitel firmy PSí Hubík - Ing. Libor Hubík.

2828_02.jpg - PSí Hubík
sezóna 2015 / Technologie

PSí 2016: NOVÉ TECHNOLOGIE A INOVACE

Neustále pracujeme na tom, aby vaše jízda na motocyklu v motooblečení PSí byla vždy pohodlná a bezpečná zároveň. 
Modelová řada pro sezonu 2016 přináší hned několik inovativních prvků.

Sym_Logo_4c_FINAL_180408.jpg - PSí Hubík
sezóna 2015 / Technologie

Membrány v oblečení PSí HUBÍK

Existují membrány, které může výrobce používat až na základě získání licence a to jen v případě, že splní normy na zpracování. Jsou to dvě značky, které takto udělují licenci: GORE-TEX a SYMPATEX.

blog-kombinezy-zavodniku-6.jpg - PSí Hubík
sezóna 2014 / Technologie

Konstrukce kombinézy: ochrana, pohodlí, hmotnost, aerodynamika

Základním požadavkem na konstrukci závodní kombinézy je dosáhnout maximální ochrany pilota při zachování pohodlí, neomezující volný pohyb na motocyklu.

blog-kombinezy-zavodniku-11.jpg - PSí Hubík
sezóna 2014 / Technologie

Nepostradatelnou součástí kombinézy jsou chrániče

Základní funkcí chrániče je co možná nejvíce utlumit náraz na exponovaném místě, tedy nejčastěji v oblasti kloubů. Maximální hodnoty přenosu rázové energie pro standardní použití určuje norma EN 1621.

blog-kombinezy-zavodniku-9.jpg - PSí Hubík
sezóna 2014 / Technologie

Jak se vše spojuje: švy a nitě

Pro pružné a přitom dostatečně pevné spojení se používají nejčastěji polyesterové nitě, které udrží v tahu cca 5 kg. Navíc musí mít dostatečnou odolnost proti všem látkám, které se u motocyklů vyskytují.

blog-kombinezy-zavodniku-13.jpg - PSí Hubík
sezóna 2014 / Technologie

Materiály kombinézy: kůže, Kevlar, keramika

Základním materiálem pro závodní kombinézy po desetiletí byl a stále je pravá kůže. Nejpoužívanější usní (vyčiněnou zpracovanou kůží) je hovězina, tzv. lícovka.

kombinezy-zavodniku-2.jpg - PSí Hubík
sezóna 2014 / Technologie

Závodní kombinézy jsou vytvářeny nejen pro Moto GP

Závody Moto GP patří jistě k nejvyšší úrovni závodění na silničních závodních motocyklech a díky mediální podpoře patří také k nejznámějším. Podívejme se také do historie.