MOTORKÁŘ MUSÍ BÝT VIDĚN ANEB O SVĚTELNÉM SYSTÉMU SCILIF

blog_scilif_úvod.png - PSí Hubík

Kdy musí být jezdec na motocyklu viděn více než běžně? Obecně při náhlém zhoršení viditelnosti vlivem klimatických podmínek. Už jste někdy slyšeli o světlovodivém kabelu SCILIF SunFibre? Tento unikátní světelný systém zlepší opět vaši viditelnost pouhým stiskem tlačítka.

Technologie SCILIF SunFibreTechnologie SCILIF SunFibre

SCILIF SunFibre je unikátní světelný systém zlepšující viditelnost ve tmě a za zhoršených světelných podmínek. Technologie SCILIF SunFibre zajišťuje aktivní ochranu a na rozdíl od retroreflexních prvků nepotřebuje ke své funkci odraz světla z jiného zdroje.

Jak tedy funguje?

Jedná se o vyzařující světlovod do všech směrů (360°). Je nasvětlený vysoce účinnou elektroluminiscenční diodou (LED) napájenou mikroprocesorem řízeným bateriovým zdrojem. Dosah zviditelnění je až do vzdálenosti 3 km. Systém SCILIF SunFibre lze jednoduše ovládat a nabíjet.

Kdo systém SCILIF SunFibre vyvinul?

Za vznikem stojí společnost SCILIF s.r.o. V názvu se skrývá spojení „Science for Life“, volně přeloženo „Věda pro Život“. Tato česká technologická společnost se specializuje na vývoj a výrobu technologií primárně určených pro zvyšování osobní bezpečnosti. Jejím základem jsou prostorově vyzařující světlovody chráněné textilním obalem, které byly vyvinuty ve spolupráci s ČVUT Praha a Technickou univerzitou v Liberci. 

Pro koho je systém SCILIF SunFibre určen?

Pro všechny, kteří potřebují zvýšit svou viditelnost pro okolí v určitý čas na určitém místě. Například záchranné složky, zdravotníci, hasiči, policie při zásahu. Také námořníci na lodi. Ale i sportovci, běžci, cyklisté, bruslaři, kteří se pohybují na frekventovaných místech. Použití světlovodivého kabelu v horších světelných podmínkách zvyšuje vaši viditelnost a tím vaši osobní bezpečnost. Ocení ji tedy i motorkáři!

Výrobce motooděvů PSí HUBÍK & Scilif Sunfibre technologie v praxi >>>

Proč implementujeme systém SCILIF SunFibre do PSí motooděvů?

Zvýšit ochranu motorkářů na cestách prostřednictvím bezpečného odívání cítíme jako naše poslání od začátku výroby. Technologie SCILIF SunFibre oslovila okamžitě. Motorkář se na silnici pohybuje velmi rychle, rychleji než ostatní, proto je užitečné zvýšit jeho viditelnost i na větší vzdálenosti. 

Světlovod SCILIF SunFibresvětlovod SCILIF SunFibre

Nejsme příznivci svícení dálkovými světly na motorce během dne, kdy spíše dochází k oslnění řidičů a způsobuje opak než bezpečnost a dobré vztahy mezi jezdci na motorce a v autech. Technologie SCILIF SunFibre řeší zviditelnění v provozu sofistikovanou cestou.

Můžete zvolit tři úrovně svícení:

  • Snížená intenzita souvislého svícení 

  • Zvýšená intenzita souvislého svícení 

  • Přerušované svícení se zvýšenou intenzitou svícení 

Jde systém SCILIF SunFibre ovládat za jízdy na motorce?

V nejnovější verzi systému SCILIF SunFibre je ovládání velmi jednoduché. Stačí zmáčknout plastové tlačítko o rozměru 3x3 cm na bundě. Je umístěné na pravé části hrudníku, abyste nemuseli přerušovat jízdu a ponechat pravou ruku na plynu. Funkčnost zkontrolujete pohledem do zrcátka, kde se vám odráží kontrolka signalizace.

Motobunda Brilla se systémem SCILIF SunFibremotobunda BRILLA SCILIF

Údržba motobund s technologií SCILIF SunFibre

Údržba je jednoduchá, stačí pravidelné dobíjení systému SCILIF SunFibre. Úroveň stavu baterie vidíte na zdroji POWER BANK DUOPORT 5000 mAh, který je umístěn ve vnitřní pravé kapse. Před praním celé bundy stačí vyndat tento zdroj odpojením od textilního pásku s USB koncovkou, který je sám o sobě pratelný, stejně jako světlovody.

Světlovody byly vyvinuty do extrémních podmínek, jsou tedy mechanicky odolné a splňují nároky i pro motocyklové oblečení. V případě nehody a poškození pádem jsme schopni světlovod přímo v naší výrobě vyměnit za nový.

Výrobní závod PSí v České republiceVýrobní závod PSí v České republice

Guide, neboli průvodce

Pokud vedete skupinové vyjížďky, nebo jedete jako první i v menší skupince motorkářů, může být systém SCILIF SunFibre obrovskou pomocí pro orientaci jezdců za vámi. Obzvláště při průjezdech křižovatkami frekventovaných měst, při náhlém zhoršení počasí, při dojezdech do destinací za šera, či výjezdech brzy za úsvitu. V těchto situacích rozhodně doporučujeme využití světlovodů Scilif. 

Věděli jste, že? 

Tato technologie je nyní distribuována na pěti kontinentech a je využívána předními světovými výrobci. PSí HUBÍK byl mezi prvními, kteří systém SCILIF SunFibre použil. Implementuje ho do svých motooděvů od roku 2016 a výrazně tak přispívá vývoji i inovaci této technologie.

Považujete systém SCILIF SunFibre za užitečný pro motorkáře?

TO MĚ ZAJÍMÁ! K MOTOBUNDĚ S TECHNOLOGIÍ SCILIF 


Mohlo by vás zajímat: Jak vznikají cestovatelské komplety - 1.díl • Jak vznikají cestovatelské komplety - 2.díl • Jak vznikají cestovatelské komplety - 3.díl • Příběh značky PSí