3.místo IBM Firma Zlínského kraje

blog_firma roku_2022_logo.png - PSí Hubík

PSí HUBÍK nejen mezi TOP 10 finalisty Zlínského kraje, ale i pódium je naše! Získali jsme 3. místo v soutěži IBM Firma roku Zlínského kraje. Těší nás, že odborná porota ocenila naše podnikání, které je založené na poctivé práci českých lidí.

Finalisté v soutěži Firma roku 2022 a Živnostník roku 2022Finalisté v soutěží Firma roku 2022

Podle čeho porota vybírala?

Podle odpovědí na 15 otázek k tématu našeho podnikání. Bylo zajímavé si opět připomenout začátky, překážky i úspěchy, které za těch 32 let byly. 

Porotu zajímala aktuální témata jako inovace, přínos pro sociální rozvoj společnosti, zlepšování dopadu na životní prostředí…

Libor Hubík - 3.místo Firma roku PSí HUBÍK a Zdeněk Kocourek - 2.místo Firma roku ORTO plus Libor Hubík - 3.místo PSí HUBÍK a Zdeněk Kocourek - 2.místo ORTO plus

Máte chuť nahlédnout do našich odpovědí? Zde pár z nich… 

Čím si myslíte, že se odlišujete od vaší konkurence? 

Především tím, že máme vlastní výrobní závod, kde si sami motooděvy vyrábíme. Máme tak přímou kontrolu nad produkcí.  Díky zaměření na výrobek v nejvyšší kvalitě, jsou naše motooděvy brány jako TOP.

Dalším odlišením od konkurence je zajištění odborného poprodejního servisu, který opět realizujeme přímo ve výrobě. Od čištění, praní, impregnace, až po opravy po pádu, výměny zipů apod.  

Zavedli jste v poslední době nějaké významné inovace? Pokud ano, jaký měly tyto inovace efekt na vaše výsledky v podnikání? 

Významné inovace zavádíme v našem výrobním závodu neustále. Pro zvýšení kvality sledujeme světové novinky v oboru odívání. Spolupracujeme i s odbornými fakultami UTB, katedrou designu ve Zlíně, nebo západočeskou univerzitou aplikovaných věd v Plzni.

Mezi nejnovější inovace patří bezesporu zavedení airbagových systémů do motocyklových kombinéz a bund. Jedná se o nejvyšší možnou ochranu v současnosti. 

Co považujete za dobu svého podnikání za největší úspěch? 

To, že oblékáme motorkáře již 32 let a zákazníci se k nám rádi vrací. Za úspěch považujeme stabilitu firmy, kterou poskytujeme jak našim zaměstnancům, tak obchodním partnerům i zákazníkům. Značka PSí je považována za dražší na trhu, ale vysoce kvalitní a spolehlivá. To je pro nás nejdůležitější. Sami zákazníci tvrdí: „ Psíčko je nejlepší. Jezdím v tom nejlepším.“ A to je pro nás velkou poctou. 

Snažíte se cíleně minimalizovat, či zlepšovat svůj dopad na životní prostředí? Uveďte konkrétní příklady a jejich přínos. 

Za největší přínos pro životní prostředí považujeme naši poprodejní službu – údržbu a servis oprav motoooděvů. Oprava je pro nás přirozená. Věci se přece nemusí hned vyhodit, když se dají opravit a tím výrazně prodlužujeme životnost výrobků. Nepodporujeme nadbytečnou výrobu levného zboží, které je určeno ke krátkodobé spotřebě a zatěžuje pak životní prostředí.

Jak byste chtěli, aby byla vaše firma vnímaná v místě podnikání? Jaký přínos (sociální, environmentální, ekonomický) má vaše podnikání pro místní komunitu? Jak s veřejností v místě podnikání komunikujete? 

Největší poctou je pro nás vnímání okolím, že jsme silná rodinná firma, která svým příběhem inspiruje ostatní. V posledních letech úzce komunikujeme s regionálními pracovními, obecními a městskými úřady, školami jak základními, tak středními odbornými i fakultami. Smyslem je podpořit řemeslo, tvůrčí um a ukázat mladým lidem možnosti, ve kterých se mohou v budoucnu realizovat. Proto také pořádáme exkurze u výrobce. Přínosem pro místní komunitu vidíme především v podpoře a zachování oděvního řemesla v České republice.

Máte nějaké moto, kterého se držíte ať už v rámci podnikání či v osobním životě?

Pro nás je hlavní, abychom sloužili zákazníkovi. Jsme velcí obdivovatelé Tomáše Bati, který ve zlínském regionu zanechal ohromnou stopu a velké myšlenkové dědictví.

Ocenění - 3. místo IBM Firma roku 2022 Zlínského krajeOcenění - 3. místo Firma roku 2022 Zlínského kraje

Závěrem chceme poděkovat především vám!

I když nás 3.místo IBM Firma Zlínského kraje potěšilo, největším oceněním je pro nás vaše důvěra a přízeň. Děkujeme!

Rodina Hubíkova, zakladatelé značky PSíZakladatelé značky PSí - rodina Hubíkových 

Věděli jste, že? 

V roce 1990 ing. Libor Hubík zakládá živnostenský list na výrobu motoristických a sportovních doplňků. Prvním výrobkem je ledvinový pás, který má být dodáván do sítě prodejen MOTOTECHNY. Po revoluci je všechno jinak. Sám ho nakonec prodává na burze ve Zlíně asi za 50,- Kčs. V roce 2007 získává 1. místo v ocenění Zlínského kraje – Živnostník roku. V roce 2008 přechází z podnikání na základě živnostenského listu na společnost s ručením omezeným PSí HUBÍK, která funguje doposud. 


Mohlo by vás zajímat: Napsali o nás na FORBES  • Článek v Kroměřížském deníku  • Rozhovor s Liborem Hubíkem na Motorkari.cz