AIRBAGOVÉ SYSTÉMY V MOTOOBLEČENÍ

JAK SI VYBRAT AIRBAG NA MOTORKU? 

Airbagové systémy v motooblečení jsou v současné době nejvyšším stupněm ochrany jezdce na motocyklu. Airbag může být zabudován přímo v  kombinéze nebo bundě a může být také používán jako samostatná airbagová vesta nezávisle na oděvu. K ochraně dochází po aktivaci systému, kdy se airbagový vak nafoukne, zpevní horní polovinu těla a chrání tak ramena, hrudník, část břicha, páteř a záda.

V roce 2022 byl představen airbagový systém od fy Alpinestars Tech-Air®10, který poskytuje nejrozsáhlejší pokrytí těla ze současných airbagů na trhu a chrání dokonce i spodní část těla, boky, kyčle a kostrč.

 

Na trhu jsou airbagové systémy mechanické (lankové) a řízené elektronicky (softwarově). Pro naše zákazníky jsme vybrali ty elektronické a to hned z několika důvodů:

 

  • Funkčnost systému - dokonalá ochrana může fungovat, jen když přijde včas.  Proto je důležité, abyste v momentě, kdy padáte z motocyklu, byli již chráněni. Airbagový vak musí být 100% nafouklý. Výhoda elektronického systému je rychlé vyhodnocení nebezpečné situace a následná aktivace systému s neuvěřitelným plněním airbagového vaku do pouhých několika milisekund.
  • Používání a obsluha - v dnešní době počítačové vzdělanosti a chytrých telefonů je obsluha elektronicky řízených airbagů dostupná a snadná. Na našich prodejnách vám systém aktivujeme, vše řádně vysvětlíme a jsme vám i nadále k dispozici v případě vašich dotazů.
  • Rozsah ochrany - airbagové systémy v současnosti řeší zejména následky nehod jako bylo zranění páteře a hrozilo trvalé ochrnutí. Airbag zpevní horní polovinu těla a snižuje tak riziko obávaného zranění páteře. Krk přitom musí zůstat volný. Při pevné fixaci krku, by došlo k přenosu rázové energie přímo do páteřního kanálu a to by mohlo být pro člověka fatální. 
  • Servis - důležitou roli pro rozhodování, který systém si vyberete, hraje i zajištění servisu. Ten by měl být pro vás zajištěn v co nejkratším čase a musí ho dělat proškolení odborníci.

 

PSí HUBÍK s.r.o. je od roku 2018 oficiálním certifikovaným partnerem pro implementaci airbagových systémů TECH-AIR® firmy Alpinestars do výrobků značky PSí®. Je prvním servisním střediskem na airbagové systémy v České republice. Servis svým zákazníkům zajistí do pouhých 10 pracovních dnů!

 

TYPY AIRBAGŮ PODLE STYLU JEŽDĚNÍ

VYBÍREJTE AIRBAG PODLE TOHO, KDE JEZDÍTE!

Jiný potřebuje závodník a jiný cestovatel. Proč?  Elektronicky řízený airbag má v sobě software, který se liší nastavenými algoritmy pro vyhodnocení nebezpečných situací. Na okruhu jde především o "highsidery" a v běžném provozu jsou nejvíce ohrožující nárazy do překážek. 

 


Mohlo by vás zajímat: Proč jsme si vybrali airbagy od Alpinestars? • Jak funguje airbag při pádu • Servis airbagůS jakýmkoli dotazem či přáním se obraťte na některou z našich prodejen. Náš odborný personál vám rád pomůže.  
Vyrábíme pro vás motooblečení již 30 let!

kontaktujte nás

NEJSTE SI JISTÍ VÝBĚREM AIRBAGU PRÁVĚ PRO VÁS?

SHLÉDNĚTE VIDEA S PEPOU ŠILEREM A LIBOREM HUBÍKEM: