PSí PODPORUJE MLADÉ TALENTY

blog_JRT_PSi (8).jpg - PSí Hubík

„Podpora juniorských závodníků z Brna je naší srdeční záležitostí“, sděluje Libor Hubík, zakladatel PSí a dodává: „Ať už z nich budou profesionální závodníci nebo ne, jsou to kluci, kteří mají rádi motorky.“ Členové Brno Circuit Junior Racing Teamu v PSíJuniorský tým Masarykova Okruhu Brna v PSí  

Šijeme vybavení pro motocyklové závodníky už přes třicet let a propracovali jsme se až do MotoGP. „Spolupráce s dětmi je vždycky velmi pozitivní a z pohledu filozofie naší firmy je pro nás důležité v maximální míře mladou generaci motocyklových závodníků podpořit. Je to pro nás srdeční záležitost. Podporovat je v jejich kariéře prakticky od úplného začátku a sledovat jejich vývoj nám dělá velkou radost,“ vysvětluje zakladatel firmy Libor Hubík.

 

Libor a Monika HubíkoviMonika a Libor Hubíkovi  

Letošní předání kombinéz v designu Masarykova okruhu proběhlo přímo v šicích dílnách společnosti PSí HUBÍK. Důvody byly hned dva. Prvním bylo seznámení juniorů s výrobou závodních kombinéz a druhým bylo poděkování švadlenkám za jejich dobře odvedenou práci. 

 

Filip Novotný, letošní jezdec Northern Talent Cupu a týmoví kolegové Filip Novotný, jezdec Northern Talent Cupu

„Nová kombinéza je super. Už se těším, až si ji poprvé obleču. Prošli jsme všechny dílny a mohli jsme si to dokonce chvíli sami vyzkoušet. Není to žádná legrace. Moc si toho vážím,“ hodnotí dnešní zážitek Filip Novotný, který bude v barvách juniorského týmu Masarykova okruhu závodit v Northern Talent Cupu. Při předávání nechyběli ani jeho týmoví kolegové Michal Prokeš nebo Tadeáš Benáček. 

PSí výroba kombinéz  

Workshop nazvaný „Jak se vyrábí závodní kombinéza“ měl juniorům přiblížit co všechno předchází tomu, než si kombinézu mohou obléknout a závodit. Jeden z úkolů „Workshopu - Jak se vyrábí závodní kombinéza“Workshop "Jak se vyrábí závodní kombinéza"

I když ten den nemuseli do školy, hned na úvod v PSí obdrželi desky s úkoly, které plnili během exkurze výrobou. A některé byly popravdě docela těžké.Junioři v PSí

Workshop ve výrobě kombinéz PSí pro JRT

Po teorii přišla i praxe. Junioři si měli sami vyrobit koženou klíčenku, která pro ně byla připravena ve tvaru a designu jejich kombinézy. I zde se jim dařilo výborně a někteří získali i pochvalu přímo od švadlenek.

Ukázka výroby klíčenky v PSí  

Výroba kožených klíčenek ve tvaru a designu kombinézy JRT

Klíčenky PSí v designu kombinézy JRT Výroba klíčenky v PSí dětmi z mibibikové akademie Brna Šití klíčenky v designu JRT

Za skvělou pozornost při workshopu si vysloužili certifikát o absolvování. Dárky v podobě kšiltovek a triček s jejich jmény, která mají na kombinézách, je moc potěšily.

Workshop v PSí Workshop v PSí Certifikát o absolvování workshopu v PSí

Exkurze pokračovala ukázkou airbagových systémů. Ochrana jezdců se na závodních tratích neustále zvyšuje a čím dál více šampionátů vyžaduje nutnost používání airbagů. Vystřelení na vlastní kůži si vyzkoušel trenér juniorů Michal Šembera.

Michal Šembera, trenér juniorů při aktivaci airbagu Michal Šembera, trenér brněnského okruhu

Ukázka šicí dílny na speciální závodní klokaní rukavice, jejichž výrobu v PSí nově zavádí, ohromila nejen kluky, ale i rodičovské doprovody. Jedná se o velmi precizní sešívání jednotlivých částí, kdy z části švadlenky musí použít i pinzety, aby švy co nejjemněji zapošily a závodníkovi tak zaručily vysoký komfort pohodlí.

Výroba závodních rukavic v Česku První závodní rukavice vyrobené v Česku  

Konečně zkouška finálních kombinéz, módní přehlídka pro švadlenky, osobní poděkování juniorů švadlenkám jarní kytičkou a hrníčkem s motivem brněnského okruhu. To byl závěr příjemně a smysluplně stráveného dne s mladými juniory v PSí HUBÍK. 

Kombinézy pro JRT Junioři akademie Masarykova okruhu děkují švadlenkám v PSí

 

Poděkování švadlenkám PSí Poděkování švadlenkám PSí Kolektiv PSí HUBÍK a junioři akademie z Brna   

Atmosféru exkurze juniorů Masarykovy akademie u výrobce motooblečení PSí HUBÍK můžete zažít i vy prostřednictvím následujícího videa:

Zvláštní poděkování patří Ondřeji Holíkovi z brněnského okruhu, koordinátorovi CAMS a minibikové akademie, za pomoc při organizaci Workshopu v PSí.

Kluci vzpomněli na jejich kolegu, kamaráda Kubu Gureckého, který nedávno tragicky zahynul při jednom z tréninků v hale. U jeho fotografie mu poslali pozdrav do závodního nebe. Jeho talent a společně strávené chvíle jim bude navždy připomínat Kubovo startovní číslo #59, které je součástí designu nových kombinéz Masarykova okruhu.

Jakub Gurecký, vítěz Northern Talent Cupu 2021 Jakub Gurecký, vítěz Northern Talent Cupu 2021

 

Věděli jste, že? 

PSí vyrábí a servisuje kombinézy pro minibikovou akademii a Juniorský závodní tým Masarykova okruhu od samotného vzniku. Nejmladší účastníci akademie mají 4 roky, nejstarší 18 let. V současné době má akademie kolem 50 členů. Ti nejlepší se účastní mezinárodních mistrovství v Itálii, Španělsku, Německu, Rakousku, České republice či v prestižním výběrovém šampionátu Northern Talent Cup, určenému nejlepším 24 jezdcům ze střední a severní Evropy.


Mohlo by vás zajímat: Galerie jezdců • První závodní rukavice vyrobené v Česku  • Airbagové systémy • Highsider Saši Pelikánové • Design pro Cardoso Racing Team