1/ Kolik stojí šití motooblečení na míru? Jaký je příplatek za nadměrnou velikost? Kolik stojí odborné změření na prodejně?

Za nadměrnou velikost se nic nepřiplácí a také změření na prodejně je zdarma! Motooblečení na míru má stanoveny ceny podle náročnosti danného modelu, použitých materiálů a technologií. O aktuálních cenách se informujte na psi@psi.eu nebo u prodejců

2/ Pokud si chci sjednat šití motooblečení na míru, musím se na prodejny objednávat předem? Mluvíte na prodejnách německy nebo anglicky?

Objednávat se nemusíte. Jen pokud jste cizinec a nemluvíte česky, je lépe si dohodnout návštěvu předem, aby personál, který mluví plynně německy nebo anglicky byl určitě přítomen.

Pro prodejnu Plzeň se kontaktujte zde: plzen@psi.eu, tel.: +420 378 322 966

Pro prodejnu Tlumačov se kontaktujte zde: export@psi.eu, tel.: +420 577 929 723 

3/ Kolik času zabere sjednání šití motooblečení na míru a jak to probíhá?

Na sjednání počítejte minimálně 1 hodinu (někdy i více). Nejprve vybereme nejvhodnější typ motooblečení pro Váš styl jízdy. Pokud je to možné, vyzkoušíme i konfekci. Prodiskutujeme, co sedí a co se při šití na míru změní. Navrhneme design v počítačovém programu, vyberete si barvy dle vzorníků, probereme veškeré detaily a možnosti výbavy. Změříme Vás a také nafotíme Vaši postavu, aby konstruktér střihu získal potřebné informace. Vezmeme zálohu a je hotovo (samozřejmě mezi tím popíjíte kávu, čaj dle potřeby :-)). 

4/ Kolik požadujete zálohu na šití motooblečení na míru?

Záloha na kombinézu je zpravidla 20.000 Kč nebo 800 €. Na bundu nebo kalhoty 10.000,- Kč nebo 400 €. Můžete u nás platit hotově v českých korunách i v eurech, kartou nebo bankovním převodem. 

5/ Jak dlouho trvá ušití motooblečení na míru?

Termín dodání hotového oděvu záleží na roční době, kdy přijdete. Nejkratší doba dodání je v měsících říjen, listopad, prosinec (cca 6-8 týdnů). Po novém roku se termíny značně prodlužují někdy až na dvojnásobek. O aktuálním termínu se informujte zde https://www.psihubik.cz/terminy-vyroby/

6/ Je potřeba motooblečení šité na míru zkoušet v průběhu výroby?

Ne, oděv se nezkouší. Po Vašem změření získáváte již hotový finální produkt. 

7/ Jak probíhá převzetí kombinézy šité na míru? Je možné zaslání poštou?

Ano, hotový výrobek můžeme zaslat na adresu, i když v rámci České republiky a sousedních zemí doporučujeme osobní vyzvednutí na výrobních prodejnách. Proč? Vyzkoušíme a odborně posoudíme, zda vše sedí, jak má.

8/ Co když kombinéza šitá na míru při převzetí nesedne?

Pokud vyzvedáváte kombi osobně na výrobní prodejně, prodejce potřebné úpravy ihned zaznamená do speciálního formuláře pro výrobu a kombi se ještě vrací do výrobního závodu na přepracování. Tyto úpravy se zpravidla provedou do 2 týdnů. Pokud jste obdržel kombi poštou a je pro Vás nemožné nás navštívit osobně, pak kontaktujete svého prodejce mailem nebo telefonicky a ten Vám sdělí, jak postupovat. 

9/ Poskytujete nějaké zimní či jarní slevy?

Ne. Ceny jsou stanoveny vždy na celý kalendářní rok. Pouze pokud dochází ke změně v kolekci, může dojít k výprodeji skladových zásob předchozí modelové řady. 

10/ V jakém formátu potřebujete loga, která chci umístit na svůj motooděv?

Ideálně v křivkách, ve formátech cdr, eps, ai. Nebo nám obrázky můžete zaslat e-mailem a my Vám sdělíme, zda formát vyhovuje. 

11/ Je možné motooděv později zúžit nebo rozšířit?

Ano, díky vlastnímu výrobnímu závodu v České republice lze tyto úpravy zajistit. Všechny střihy i dokumentace k výrobkům jsou archívovány. Při následné potřebě něco upravit se tato data najdou a upraví. Například při poškození kombinézy pádem, lze tyto díly jednoduše z archívu vytáhnout, vyrobit nové a vyměnit.  

12/ Šijete i rukavice na míru?

Model PSí KLOKANÍCH RUKAVIC RACE se vyrábí přímo v našem výrobním závodu v České republice. Lze sjednat zakázkové šití po vyzkoušení konfekční velikosti a vyrobit individuální design k vaší kombinéze. Kontaktujte se u prodejců.

Rukavice PSí klokaní RACE STAR

Rukavice PSí klokaní RACE DOG 

13/ Vyrábíte i motorkářské jeansy na míru?

Modré, khaki a černé kevlarové jeansy prodáváme jen v konfekčních velikostech, ale výběr je opravdu velký a jsou dostatečně dlouhé, popřípadě jdou zkrátit. Z textilních kalhot šijeme na míru modely HADAR a SCURO

14/ Vyrábíte kombinézy s airbagem? Popřípadě lze všít air-bag do hotové kombinézy?

Ano, vyrábíme kombinézy s airbagem. Používáme elektronický systém Tech-Air® od firmy Alpinestars, který implementujeme do našich kombinéz. Více se dozvíte na našem blogu Motocyklové airbagy v kombinézách PSí. Pokud již máte hotovou kombinézu, lze pořídit airbagovou vestu Tech-Air 5, která se vkládá do bundy samostatně. Je potřeba zkontrolovat velikostní rezervu v místě hrudníku, aby se mohl airbagový vak plně nafouknout a ochránil vás. Pokud potřebujete airbagovou vestu Race, pak lze stávající kombi upravit na tento systém. V tomto případě se informujte u PSí prodejců, cena se liší podle typu kombinézy a náročnosti na opravu. 

15/ Jaké chrániče od jakého výrobce používáte? 

Používáme vlastní PSí® systém dvojité ochrany, který spočívá v kombinovaném umístění dvou typů chráničů na nejvíce exponovaných místech při pádu. Jsou to ramena a lokty, které navíc obsahují i vyměnitelné slidery. Vnitřní chrániče jsou 3D chrániče z viskózně elastické pěny Sas-Tec® nebo Betac® a vnější jsou pak tzv."ferity" - skořepiny z vysoce pevnostní oceli nebo "technologie DEAS" - speciální 3D plast. Tato technologie je otestována řadou profesionálních jezdců (např. Karel Abraham, MotoGP) a je potvrzen účel tohoto systému co nejvíce pohltit energii nárazu, sílu rozložit na větší plochu a snížit riziko zranění jezdce. Další výhodou zdvojeného systému ochrany je snížení poškození kombinézy při pádu. Oprava pak často spočívá v pouhé výměně tohoto vnějšího chrániče, což je pro zákazníky ekonomicky výhodné.

Více o technologii zdvojené ochrany se dočtete na našem blogu: Nová technologie ochrany ramen a loktů DEAS.

Na cestovatelské komplety používáme chrániče Sas-Tec® z viskózně elastické pěny od německého výrobce nebo Betac® od italského výrobce.

Místa, kde je potřeba ohybu, volnosti pohybu a nelze zde vložit pevné plastové chrániče (kyčle, paže, klíční kosti, hrudní koš, kostrč), se vyztužují speciální pěnou Viscofoam® od německého výrobce.

Dále se výrobky PSí vyznačují speciálním zesílením sedacích částí a bezpečnostními švy. 

16/ Jakou kůži používáte a v jaké kvalitě?

Používáme kůže od italského renomovaného dodavatele usní s dlouholetou tradicí, který se specializuje zejména na zpracování kůží pro použití na motocyklových oděvech. Povrch je upraven jako vodoodpudivý, materiál je testován především na odolnost proti prodření, pevnost v tahu, odolnost proti protržení a stálost barev.

Na kombinézy a vybrané bundy a kalhoty se používá hovězí kůže tloušťky 1,2 - 1,4 mm.

Na odlehčené kombinézy se používá klokaní kůže tloušťky 0,9 - 1,1 mm.

U některých modelů, především pro dámy, používáme speciálně vyměkčenou hovězinu Soft tloušťky 1,0 - 1,2 mm.

Pro kolekci do města nebo styl "cafe racer" se používá telecí kůže tloušťky 0,7-1,0 mm. 

17/ Je vnitřní podšívka v kombinézách vyjímatelná?

Vyjímatelná vnitřní podšívka je pouze u jednodílných kombinéz. U dvoudílných je všita napevno. 

18/ Jaké strečové materiály používáte a do jakých dílů na kombinéze je lze navolit?

U kombinéz se používá strečová kevlarová tkanina Keprotec od švýcarského výrobce Schoeller®. Je to aramidovými vlákny vyztužená pružná tkanina s vysokou odolností proti roztržení a prodření, zvyšuje pohyblivost v určitých partiích a také prodyšnost. Umísťuje se do rukávů, rozkroku, lýtek. Je nabízena v barvách: černá, červená a modrá. 

19/ Existuje provedení kombinézy z klokaní a z hovězí kůže, lze toto i kombinovat?

Ano, můžete si zvolit kombinézu celou z hověziny nebo celou z klokana. A výjimkou není ani kombinace klokan/hovězina, kde se klokaní useň používá na přední díly v těle, stehnech a část rukávů, kde je potřeba více pohodlí a měkkosti pro "sbalení se na motorce", ostatní díly jsou pak z hověziny. 

20/ Je možné vystavit individuální dárkový poukaz na kombinézu šitou na míru tak, aby obdarovaný neznal cenu?

Ano je. Prodejce připraví individuální grafický návrh poukazu dle Vašeho přání. Po odsouhlasení vytiskne, označí razítkem firmy s podpisem a zalisuje. Cenu zde uvádět nemusíme a platbu můžeme realizovat tak, aby obdarovaný částku neznal. Tento poukaz si vyžádejte na prodejně, kde budete pak obdarovaný zakázku sjednávat https://www.psihubik.cz/kontakt/

21/ Kde se nachází Váš výrobní závod a je možné se do něho podívat?

Náš výrobní závod se nachází v České republice, na Moravě. Ano, po dohodě se svým prodejcem můžete být naší výrobou provedeni. Exkurze probíhají v pracovní dny v době 9:00 - 13:00.