EXD AIRBRUSH & GRAPHICS ANEB DESIGNY OD PROFÍKA

blog_exd_palecek_realizace.jpg - PSí Hubík

Jakub Paleček, EXD Airbrush & Graphics a PSí HUBÍK? Co mají společného? Řeč bude o designech a ne ledajakých. Těch originálních, jedinečných. Navržených pro konkrétní osobu a ušitých přímo na tělo!

Jakub Paleček, EXD Airbrush & GraphicsJakub Paleček, EXD Airbrush & Graphics  

Design kombinéz, by se dalo říct, je alfou a omegou. Počátkem a koncem při sjednávání zakázkového šití. To, co je mezi, zůstává často v pozadí. Materiály, zpracování, chrániče, nitě, výztuhy, způsoby šití, … zkrátka technologie. Zákazník i okolí vidí hlavně design. Ten na první dobrou cosi prozradí o majiteli a vyvolá reakci „líbí/nelíbí“. 

Fokus neboli soustředění na design je trendy. Nemůžeme se divit. Design prodává. Ale… 

Jak se na design díváme my v PSí? 

Není divu, že i my design milujeme! Proč? Zakázkové realizace dávají naší tvorbě obrovský potenciál. Bystří naše smysly v hledání a využívání nových technologií. Například zavedení technologie tištěných kombinéz umožnilo neomezené grafické možnosti.

Technologie tisku přímo do kůževýroba motokombinéz

Spolupracovníkem, externím grafickým designérem se specializací na tištěné kombinézy se nám stal Jakub Paleček, EXD Airbrush & Graphics. 

Jak ke spolupráci došlo?

Upřímně začátek byl … jak to říct, trochu pikantnější??? Jakub často komentoval na sociálních sítích designy PSí jako usedlé a konzervativní. Ovšem i nedávno zesnulá britská královna Alžběta II. prý kdysi řekla: „Nelze pochybovat, že kritika prospívá každému, lidem i institucím. Avšak výtky neztratí nic na své síle, když budou formulovány s humorem a především s taktem a porozuměním.“ 

V PSí považujeme konstruktivní kritiku za nástroj k posouvání našich schopností a dovedností, a tak jsme pozvali Jakuba na exkurzi do našeho výrobního závodu

Výrobní závod PSíkontrola kombinézy

Slovo dalo slovo a spolupráce PSí HUBÍK s Jakubem Palečkem začala. Jakub Paleček navrhuje designy pro naše zákazníky a my realizujeme jejich výrobu.

Jak to funguje?

Jakub se seznámil s používanými technologiemi při výrobě kombinéz a designy navrhuje tak, aby využil veškerých dostupných možností. Výsledkem jsou funkční a technologicky propracované kombinézy v originálních designech.

Od roku 2018 je PSí autorizovaným střediskem pro airbagy Tech-Air od firmy Alpinestars a všechny motooděvy jsou kompatibilní s touto nejnovější technologií ochrany.

Konstrukce střihu na airbag Tech-Air Raceairbagový systém tech-air

Společným cílem je nadmíru spokojený zákazník. A ten bude, když se mu kombinéza bude líbit a bude se v ní cítit komfortně a bezpečně.

Technologie DEAS - Double Energy Absorption SystemTechnologie DEAS - zdvojení chráničů 

Spolehlivě můžeme říct, že design výrazně přispívá radosti na dvou kolech.

O tom se přesvědčil i sám Jakub Paleček. Se svými zákazníky tráví hodně času na závodech, kde stále získává inspiraci. I sami závodníci ho často navštěvují v jeho studiu, kde ho převážně najdou nad lakováním přileb. Dotazy, kdy si konečně i on sám pro sebe navrhne kombinézu dle svých představ, nenechaly na sebe dlouho čekat. 

Grafický návrh vlastní kombinézy a rukavicgrafický návrh kombinézy EXD

Jak uvažoval Jakub o své kombinéze? Zeptali jsme se přímo:

„Svoji kombinézu jsem měl v hlavě už dlouho. Bylo to tak dlouho, že se moje představa o jejím designu několikrát změnila. Původně to mělo být temné, tmavé, ale nakonec se to úplně otočilo a je z toho svítivo chromová kombinéza, která budí pozornost kamkoli v ní přijedu.“ 

Kombinéza Jakuba Palečkakombinéza pro jakuba palečka

První dojmy, když si Jakub kombinézu oblékl na sebe?

„Po obléknutí kombinézy na míru jsem pochopil, co znamená, když kombinéza sedí správně. Chrániče přesně tam kde mají být, nikde nic netlačí, nikde nic neodstává. Na dobrém pocitu přispěl samozřejmě i materiál, kdy jsem poprvé v životě oblékl kombinézu z klokana. Celkově jsem maximálně spokojený,“ shrnuje Jakub.

okruhová kombinéza PSí

Kombinézu doplňují i rukavice RACE šité u nás v české dílně. Výhodou je dokonalé sladění designu, barev, nápisů, log. Účelově jde o špičkové závodní rukavice z klokaní kůže. Set kombinézy i rukavic je pro okruhové ježdění, nebo ty, kteří preferují bezpečnost i na běžné silnici.

Rukavice RACE z klokaní kůžezávodní rukavice PSí RACE z klokanaprvní české závodní rukavice PSí HUBÍK

Není nad to si vše vyzkoušet na vlastní kůži. Přejeme Jakubovi, aby se i jemu v kombinéze snů dobře jezdilo a jedno takové adrenalinové ježdění jsme mu zprostředkovali.

Tandemová jízda s Karlem Abrahamem, bývalým jezdcem MotoGP, na brněnském automotodromu >>>


Jak poznáte designy od Jakuba Palečka?

Jednoduše je identifikujete dle značky EXD Airbrush & Graphics. Na kombinézách je logo zpravidla na pojistce zipu pod krkem. Co zkratka znamená jsme se sice zeptali, ale stále to nevíme!

Zkratka je moje tajemství, které zatím nehodlám prozradit. Každopádně logo na pojistce znamená hlavně to, že uživatel má design od nás, na míru a určitě ve stejné kombinéze nikoho jiného nepotká,“ tak tomu říkáme Kubova tajemná odpověď. 

Jakub Paleček, grafický designérorkuhová kombinéza PSí

Jeho doménou je zakázkové lakování přileb a tvorba kompletního designu pro závodní týmy a jezdce. 

Věděli jste, že? 

Příběh firmy PSí HUBÍK a EXD Airbrush & Graphics má několik podobností. Například Jakub Paleček má stejně jako Libor Hubík vzdělání ve strojařině. Zájem, až doslova vášeň, o prostředí kolem MotoGP je oba dovedl k vybudování vlastních značek v příbuzných oborech. První zaměstnanci byli rodinní příslušníci. Na začátku nebyli nikým podporováni a začínali od nuly. Nyní mají zákazníky po celém světě. Soustředí se na špičkově odvedenou práci. Největší odměnou jsou jim spokojení zákazníci.

Máte zájem o jedinečný design své přilby, motorky a kombinézy? Neváhejte a kontaktujte se ještě dnes!

EXD AIRBRUSH & GRAPHICS 


Mohlo by vás zajímat: Užij si sportovní jízdu • Airbagové systémy v motooblečení PSí • První závodní rukavice šité v Česku • Nová technologie zdvojené ochrany DEAS • Příběh značky PSí 


 

Zakázková výroba kombinéz šitých na míru vyžaduje preciznost zpracování a podílí se na ní celý tým pracovníků v šicí dílně PSí HUBÍK. 

výroba kombinézy v Česku v PSí

etiketa jedinečného designu

jednotlivé díly z kůže

šití dílů ruční výroba

šití kombinézy v PSí

výrobní závod motooděvů

slidery na kombinézy pro broušení v zatáčkách

vyměnitelné loketní slidery

silver leather made in Italy

zakázková výroba PSí HUBÍK

grafické studio v PSí HUBÍK